BOM MCU Chips SAK-TC222L-16F133N AC Electronic Component Ic
DINGCEN INTERNATIONAL (HK) LIMITED
Contact Now
Brand Name : INFINEON
Model Number : SAK-TC222L-16F133N AC
Certification : SGS.TCT.
Place of Origin : Original Brand
MOQ : 1PCS
Payment Terms : D/A, L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 35000 Piece/Pieces per Week
Delivery Time : 1-3 WORKING DAYS
Packaging Details : standard packing as your request ,ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Model : SAK-TC222L-16F133N AC
working temperature : -40°C ~ + 125 C
Mounting Type : SMT/SMD
Applications : PCBA
Function : General Purpose
Shipping : DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post
Payment : Paypal\TT\Western Union\Trade Assurance
Sample : Supplied
Peripherals : DMA, POR, WDT
Packing : Tray Box Reel
Contact Now
The SAK-TC222L-16F133N AC is based on a 32-bit TriCore™ CPU running at up to 133 MHz, with 512 KB of Flash memory and 16 KB of RAM. It also includes a range of peripherals, such as timers, ADCs, CAN and LIN interfaces, and more.
Item
IC
Model Number
SAK-TC222L-16F133N AC
Type
Integrated circuit
Packaging Quantity
1800
Brand Name
Original Brand
D/C
Newest
Package
Tray
Type
Electronic Components
Applications
Telecommunication equipment/computer/controllers/PCB Board/Circuit /appliance instruments and fields
Fast Delivery
2 Days
Service
BOM List Quote
Product Display
Kind Tips
COMPANY INTRODUCTION
Overview
Place of Origin: Guangdong, China
D/C: 21+/22+
Operating: -40°C ~ 85°C(TA)
EEPROM Size: 1K x 8
Mounting Type: SMD
Condition: Brand Newan
Shipping by: DHLUPSFedexEMSHK Post
Package: 32TQFP
RAM Size: 2K x 8
Number of I/O: 23
Program Memory Size: 32KB(16K x 16)
Data Converters: A/D 8x10b
Package / Case: 32-TQFP
Specification
OUR REAL PICTURE
OUR ADVANTAGE
and perfect after-sales service. We are your best choice and best partner!
Advantage product: XILINX, ALTERA, MICROCHIP, STM, ADI, TI, INTEL and other famous brands.
Low Power Features
  • nanoWatt XLP technology for low sleep, RTCC, LCD and WDT currents
  • Low-Power BOR
  • Ultra Low-Power Wake-Up
  • Fast Wake-Up
  • Low Input Leakage Currents
CPU
  • Up to 16 MIPS Performance
  • Operating Speed up to 64 MHz
  • Operating Voltage Range: 1.8 to 5.5V
  • 8 X 8 Single-Cycle Hardware Multiplier
  • Three Internal Oscillators: 31 kHz, 500 kHz, 16 MHz